Blog

Exkluzivní smlouva – způsob, jak prodat vaši nemovitost rychleji a za vyšší cenu

Exkluzivní smlouvu považuje stále mnoho prodávajících za výhodnou pouze pro kupujícího, nebo zprostředkovatele. Obávají se, že se jejím podepsáním připraví o větší šanci prodat svou nemovitost. Skutečnost je ale zcela opačná.

Na realitním trhu nenajdete opravdu dobrého makléře, který by pracoval bez exkluzivní smlouvy. Důvodů je hned několik. Dobrému makléři záleží na tom, aby udělal dobrý obchod. K němu ale dojde jen v případě, že jsou spokojeny všechny strany. Obchodování s nemovitostmi bez výhradních smluv komplikuje práci všem a kazí situaci na trhu a na dlouhou dobu může dokonce poškodit i vaši nemovitost. Dobrý realitní makléř s exkluzivní smlouvou navíc prodá ve většině případů rychleji a za vyšší cenu. A navíc se postará o všechny administrativní záležitosti, které si prodávající musí řešit sám. Zde jsou čtyři hlavní důvody, proč je pro něj i prodávajícího výhradní spolupráce výhodnější.

  • Předem dané podmínky – Exkluzivní smlouva nezavazuje pouze prodávajícího, ale také makléře, aby poskytoval domluvené služby. Jako prodávající můžete lépe kontrolovat a případně reklamovat jeho práci, nejste-li spokojeni.
  • Kvalita nabídky – Makléři bez smlouvy spolu soutěží a využívají k tomu všelijaké způsoby, které bez smlouvy nemáte často možnost ovlivnit. Vaší nemovitosti škodí, je-li  nabízena na mnoha místech, různými lidmi, různým způsobem a za jiné ceny. Na takové soutěži může vydělat jen kupující.
  • Větší motivace aktivní přístup – Makléř s výhradní smlouvou má větší pravděpodobnost, že vaši nemovitost prodá, může si proto dovolit do vaší nabídky více investovat a aktivně se jí věnovat. Zajistí kvalitní prezentaci a sám oslovuje případné zájemce.
  • Nadstandardní  servis – Váš makléř za vás vyřídí všechny administrativní i technicky náročné záležitosti. Většinou spolupracuje se zkušenými odborníky, takže se nemusíte bát, jestli třeba vámi najatý právník bude dobře rozumět všem specifickým podmínkám, které se týkají prodeje či pronájmu nemovitosti.

Jak předejít uzavření nevýhodné exkluzivní smlouvy?

Exkluzivní smlouva není sama o sobě zárukou úspěchu. Důležité je najít správného makléře, kterému umožní odvést pro vás kvalitní práci. Jak ho ale najít?

Začněte třeba tím, že se zeptáte svých známých a necháte si doporučit některé již vyzkoušené. S vybranými kandidáty se sejděte a udělejte si menší výběrové řízení, do kterého můžete přizvat i některé makléře, na které jste třeba narazili náhodou a je vám sympatická jejich nabídka. Poslechněte si, jak pracují a co by konkrétně udělali pro vaši nemovitost. S vybraným makléřem pak uzavřete za předem daných podmínek exkluzivní smlouvu na zkoušku, ideálně na jeden měsíc. Dobrý makléř by měl za tuto dobu být schopen vaši nemovitost prodat, nebo alespoň dostatečně dokázat své schopnosti. Pokud vás přesvědčí, můžete smlouvu jednoduše prodloužit, v opačném případě nebude problém se obrátit na jiného.